MULTISAT wita i zaprasza


Idź do treści

Telewizja satelitarna

Jakie usługi świadczymy


Telewizja satelitarna

W polskich domach w obecnym czasie korzystamy z przekazów nadawanych z " floty " satelitów o nazwie HOT BIRD co w tłumaczeniu znaczy "Gorący ptak " umieszczonych na orbicie geostacjonarnej na pozycji 13E .

Tuż obok na pozycji 19E znajduje się także rodzina satelitów o nazwie ASTRA.
Starszym użytkownikom TV-sat nazwa ta kojarzy się z pierwszym w historii satelitą z którego już w roku 1990 przy pomocy stosunkowo niewielkich anten o srednicy ok 1,2 metra oglądaliśmy 16 kanałów nadawanych wtedy w systemie analogowym.

Były to kanały w większości niemieckie - które w niekodowanym przekazie nadają do dziś. RTL , PRO 7 , SAT 1 , 3 SAT .

Były też kanały angielsko-języczne takie jak :EUROSPORT , Sky Movies , Sky News.

Tamte piękne czasy dawno już minęły. Dziś zamiast jednej Astry 1A mamy tak zapchaną orbitę :) że co trzy stopnie kątowe mamy kolejnego satelitę.

I tak od horyzontu po lewej do horyzontu po prawej stronie mamy "wiszące " nad nami satelity. Oczywiscie nie są one dla nas widoczne gołym okiem bowiem są umieszczone na wysokości 36 tys. kilometrów nad równikiem Ziemi.
Wykaz wszystkich satelit i nazwy kanałów z nich emitowanych można prześledzić na stronie KingOfSat.

My jako wykonawca instalacji satelitarnych najczęściej kierujemy anteny na pozycję 13E i na pozycję 19E

Niestety nadawcy kanałów nie dają niczego za darmo. Olbrzymią większość kanałów zakodowano z róznych systemach szyfrowania i aby je obejrzeć niezbędne jest wykupienie stosownego abonamentu i powiązanej z nim karty kodowej czasani wraz z dedykowanym dekoderem.

Jednakże bez kodowania wciąż nadawanych jest wiele kanałów niemiecko-języcznych / z satelity Astra / angielsko-języcznych /Astra , Hot Bird - a najwięcej atrakcyjnych dla Polaków i Anglików mieszkajacych w Polsce nadawanych jest z pozycji satelitarnej 28,2 E / Odbiór z tej ostatniej w Szczecinie wymaga stosowania dużych anten - ponad 150 cm. Im dalej na wschód Polski tym większą potrzeba antenę. Poza linią Wisły w ogóle nie da się z tej satelity cokolwiek "złapać ". Mowa oczywiście o Astrze 1G i 1F które to nadają ponad 100 atrakcyjnych niekodowanych kanałów.
Wypada nadmienić że zbudowaliśmy kilkanaście instalacji w zachodniopomorskim stosunkowo niewielkim kosztem /ok 1 tys złotych/
Dla porównania firma Holex z Krakowa swego czasu chciała za taką instalację 3,5 tys. złotych.

Strona główna | Gdzie działamy | Jakie usługi świadczymy | Certyfikaty | Kontaky | Firmy współpracujące | linki do ciekawych miejsc | Certyfikaty | Fotografie do obejrzenia | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego